Portfel internetowy co to jest?

Portfele internetowe to znacznie szybsze i prostsze w obsłudze konta bankowe, które pomogą wam z płatnościami w sieci i nie tylko.

Portfel Internetowy hitem wdarły się do naszego życia codziennego. Wpływ ma na to wiele czynników, chociaż nie ma co ukrywać, że jednym z większych będzie tu zmęczenie kontami bankowymi. Z tymi zwykle wiążą się wysokie opłaty, długi czas oczekiwania na przelew czy chociażby mało intuicyjna i responsywna strona bądź aplikacja. To jednak nie są wszystkie powody o których chcielibyśmy nadmienić. Czym bowiem w ogóle są portfele internetowe i jakie z nich warto poznać bliżej? W naszym materiale postaramy się odpowiednio rozwinąć zagadnienie i pokazać wam, skąd bierze się przewaga tej metody oraz dlaczego stale będzie w tym zakresie wzrastać. Miłej lektury!

 

Portfele internetowe co to jest?  Artykuł

Portfel internetowy. Co to jest?

Same portfele są bezpośrednią odpowiedzią na konta bankowe. Ich głównym celem są błyskawiczne płatności oraz możliwość przekazywania sobie środków finansowych pomiędzy kontami w błyskawiczny sposób. Koniec zatem z oczekiwaniem na daną turę w banku – pieniądze będą wasze od razu. Różnica jest jednak taka, że tutaj nie otrzymacie numeru konta bankowego z 24 cyframi. Całość opiera się na loginie lub dla przykładu na adresie mailowym, co potwierdza tu chociażby słynny dość Skrill. Poniżej poruszamy wszystkie te punkty, które dla was będą cenne jako użytkownik. Z naszej perspektywy liczy się kilka czynników. Są to w pierwszej kolejności potencjalne prowizje i opłaty użytkowe, intuicyjność strony i aplikacji, ale też możliwość skorzystania z własnej karty płatniczej, wypłaty w bankomatach, czas oczekiwania na działania, bezpieczeństwo przelewów i własnych danych oraz obsługa klienta. Właśnie te zagadnienia złożą się nam na cały temat, który da odpowiedź, która marka jest warta uwagi. A jest ich w istocie dużo. W pierwszej kolejności na pewno poznaliście już Skrilla oraz Neteller, aczkolwiek doliczyć do nich można Trustly, ecoPayz, Apple Pay, Google Pay, LeoPay, PayLobby, Transfer Wire, WebMoney, World Pay czy też paysafecard. Ta ostatnia firma przez lata funkcjonowała jako usługi przedpłacone. Ich ogromny sukces skusił jednak firmę do inwestycji, co przełożyło się na dalsze sukcesy. Poniżej odpowiadamy wam już dokładniej, punkt po punkcie. Czego zatem należy oczekiwać po portfelach internetowych?

Prostota działania

Kluczową cechą jest tu intuicyjność. Każdy proces ma być błyskawiczny, tak by użytkownik mógł się skupić tylko na tym, co jest dla niego najważniejsze. W zakresie zakładania konta, proces ten i jego dalsze możliwości opisuje Skrill, który dostępny jest nie tylko na komputery, ale też na urządzenia z systemem iOS i Android: „Założenie portfela Skrill trwa tylko kilka minut i umożliwia zebranie w jednym miejscu wszystkich danych dotyczących płatności. Do wyboru jest 40 walut.” Na kolejnym etapie macie oczywiście możliwość dokonywania samych płatności. Portfele pozwolą wam zachować kontrolę przy szybkich metodach płatniczych, obejmujących m.in. zapisanie profilu karty czy dane saldo, tak jak w normalnym koncie bankowym.

Portfele internetowe co to jest?  Poradnik

Czy jest to bezpieczne?

Tak. Portfele internetowe starają się, by były postrzegane jako opcje bezpieczniejsze i pewniejsze od standardowego konta. Dlatego też często obsługa działa tu przez całą dobę, czego potwierdzeniem jest zresztą Neteller: „NETELLER jest jednym z systemów płatności online, które cieszą się największym zaufaniem na świecie. Dzięki najnowszym narzędziom do zwalczania nadużyć finansowych oraz funkcjom bezpieczeństwa chronimy Cię 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.” – bezpieczeństwo jest tu zresztą traktowane szalenie poważnie. Firma została w końcu zatwierdzona przez Financial Conduct Authority (FCA) w Wielkiej Brytanii. Swoje rachunki można zabezpieczać dodatkowo, sprawdzać swoją historię. Zawsze informuje się jednak, by odpowiednio monitorować także swój komputer, chronić go antywirusami czy za sprawą czyszczenia przeglądarki. Bezpieczeństwo to także wasz obowiązek.

Opłaty w portfelach internetowych

Jest to jedna z ważniejszych kwestii, bowiem wielu użytkowników dobiera do siebie portfele nie tylko za sprawą szybkości płatności czy bezpieczeństwa, ale właśnie poprzez możliwości związane z opłatami. Rozumiemy przez to nie tylko możliwość wypłacania gotówki z banku czy bankomatu. Mamy tu na myśli przelewy sieciowe. Przykładowa prowizja przy współpracy z Przelewy24 wynosi średnio ok. 2%, ale może być to więcej, jak i mniej. Najlepsze w tym przypadku jest dokonanie własnego audytu i porównanie kilku firm, które akurat monitorujecie. Przykładowo nie ma opłat pomiędzy portfelami tego samego rodzaju i całość procesu jest darmowa – zawsze. Z kolei przy kartach możecie ocenić to, czy płatności nimi jest darmowe, ile wynosi opłata za wymianę waluty, opłata wysyłkowa, wypłata gotówki czy zagubiona karta. Zwykle jednak są to czynniki niższe niż w kontach bankowych na co powinniście zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

Podsumowanie portfeli internetowych

Same portfele dają więcej możliwości. Przykładowo mamy tu na myśli różne karty od Mastercard, ale też programy VIP z cennymi nagrodami, a także możliwości biznesowe, przewidziane dla sprzedawców i przedsiębiorców. W tym jednak artykule nie będziemy się przyglądać temu aspektowi.

W telegraficznym skrócie portfele to konta internetowe, które pozwalają na błyskawiczne płatności, wypłacanie pieniędzy, przechowywanie i kontrolowanie własnego salda. Wszystko współgra tu z usługami mobilnymi i pozwala śmiało działać na terenie praktycznie każdego kraju na świecie, czego potwierdzeniem jest choćby popularny ostatnio Revolut bądź Monese. To o czym trzeba jeszcze pamiętać, to fakt, że większość tych firm ma swoje obsługi techniczne oraz działy FAQ, gdzie znajdziecie informacje o tym, jak reagować w danej sytuacji lub gdzie szukać pomocy. Koniec przy tym z oczekiwaniem na wiecznie wlokących się konsultantów bankowych, tutaj takie sprawy rozwiązywane są od ręki, dzięki czemu możecie się skupić na zakupach i użytkowaniu środków od A do Z. Spróbujcie koniecznie, warto!